O nas

Strefa Muzyki to miejsce które powstało z pasji i chęci dzielenia się nią. Przede wszystkim zajmujemy się indywidualnym nauczaniem gry na perkusji, jednak jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów. Dlatego, jeśli są Państwo zainteresowani np. organizacją warsztatów perkusyjnych dla swoich pracowników albo mają inne pomysły które możemy wspólnie zrealizować zapraszamy do kontaktu!

W jaki sposób uczymy?

Zgodnie z naszą misją dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy oraz pomóc naszym uczniom w przyswajaniu nowych umiejętności. Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie zapewniamy:

Kadra

Posłuchaj nagrań z moim udziałem:

Piotr Karczewski

Jestem muzykiem – perkusistą, multiinstrumentalistą, autorem piosenek, nauczycielem i założycielem Strefy Muzyki. Muzyka to moja pasja, którą uwielbiam się dzielić.

Chcąc rozwijać tę pasję poszedłem na studia, na kierunek Jazz i Muzyka Estradowa na UMCS, które ukończyłem w 2019 roku. Po studiach uczyłem się w Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod okiem wybitnego perkusisty i wspaniałego pedagoga p. Czesława Bartkowskiego. Nauka gry na instrumencie nigdy się nie kończy dlatego cały czas staram się być na bieżąco i nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Cały czas regularnie ćwiczę. 🙂

Od wielu lat spełniam się zawodowo współtworząc zespół B6 z którym nagrałem dwie płyty i gram liczne koncerty w całej Polsce. Współpracuję też z innymi artystami, między innymi z amerykańskim wokalistą gospel Abrahamem Diomande z którym w 2019 roku odbyłem trasę koncertową w Brazylii.

Kilku lat temu zacząłem dzielić się tą pasją udzielając lekcji gry na perkusji. Bardzo szybko odkryłem, że rozwój i osiągniecia uczniów dają satysfakcję nie mniejszą niż nagranie płyty czy granie koncertów. Zależy mi na tym, aby z każdym dniem być coraz lepszym nauczycielem dlatego staram się stale poszerzać wiedzę z zakresu psychologii i pedagogiki oraz tworzyć co raz lepsze materiały edukacyjne.

Równolegle do gry na perkusji wciągnąłem się w realizację nagrań oraz pisanie piosenek. Dzięki rozwijaniu tych zainteresowań nauczyłem się tworzyć muzykę. Jestem współautorem piosenek zespołu B6 oraz tworzę autorskie podkłady do ćwiczeń dla moich uczniów.

Poza graniem i uczeniem uwielbiam po prostu dobrą muzykę, bez względu na gatunek, oraz dobrą kawę. W ostatnim czasie wciągnąłem się w wyścigi Formuły 1, a z dzieciństwa pozostała mi pasja do składania modeli z klocków lego. 🙂

Opinie uczniów

Świetny nauczyciel, z ogromną wiedzą praktyczną ale przede wszystkim teoretyczną, którą potrafi przedstawić i wytłumaczyć w przyjazny sposób, często z humorem 🙂 Super kontaktowy, zaangażowany w to co robi, serdecznie polecam!

5/5

Adrian

Pan Piotr jest nauczycielem, który świetnie trafił do mojego syna. Stał się dla niego wzorem, motywuje go do ćwiczeń i ośmiela w dopiero początkującej grze na perkusji.

 

5/5

Ela